معاون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: وقت آن رسیده که ایران در برنامه های بهبود سلامت جهانی مشارکت جدی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، اولگ چسنوف روز چهارشنبه در پایان حضور تیمی از سازمان جهانی بهداشت در تهران اظهار داشت: وقت آن رسیده ایران در بهبود سلامت جهانی مشارکت جدی کند. خیلی از کشورهای دیگر می توانند از اقدامات نوآورانه کشور شما بیاموزند. وی افزود: پیشنهاد می کنم مرکز منطقه ای در ایران راه اندازی شود که به اهداف برنامه های سلامت کمک کند.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از معرفی ایران به عنوان الگوی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر به سازمان ملل در سال ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: ظرف یک تا دو ماه آینده گزارش کاملی از بازدیدهای خودمان را به وزارت بهداشت شما و همچنین سازمان جهانی بهداشت ارائه می دهیم.

کسنوف با تاکید بر اینکه سازمان جهانی بهداشت آمادگی کمک در اجرای برنامه ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در ایران را دارد، گفت: پیشنهاد می کنم فهرستی از مواردی که نیاز به کمک دارید را بر اساس اولویت به ما ارائه بدهید.

وی همچنین از حمایت مالی سازمان جهانی بهداشت برای پیشبرد برنامه های پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در ایران خبر داد و افزود: برای تحقق برنامه ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر هزینه ها را به ما ارائه بدهید که کمک کنیم.

معاون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با اعلام اینکه ایران یکی از بهترین حمایت کننده های برنامه های این سازمان است، افزود: عملیاتی کردن برنامه های پیشگیری از بیماری های غیرواگیر از جمله موفقیت های ایران است.

کسنوف با اعلام اینکه هدف جهانی سازمان جهانی بهداشت این است که تا سال ۲۰۲۵ در حدود ۲۵ درصد از مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های غیرواگیر را کاهش دهد، تصریح کرد: این هدف مورد تایید سران کشورها در سازمان ملل قرار گرفته است.

(منبع: خبرگزاری مهر)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *