خبرگزاری شبستان:دبیر اجرایی جشنواره سفیران سلامت از آموزش یک نفر در هر خانواده ایرانی در قالب طرح سفیران سلامت خبر داد و افزود: قرار است در طرح سفیران سلامت ۲۰ میلیون نفر آموزش ببینند.

امیر سرکندی، دبیر اجرایی جشنواره سفیران سلامت در گفت و گو با خبرنگار شبستان در خصوص برگزاری جشنواره سفیران سلامت گفت: در وزارت بهداشت، در مان و آموزش پزشکی جشنواره های مختلفی برگزار می شده است که با برگزاری مراسم اختتامیه پایان می یافت اما با آغاز طرح تحول سلامت در وزارت بهداشت، طرح سفیران سلامت به عنوان مکملی برای پیشگیری آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: در طرح سفیران سلامت قرار است در هر خانواده یک نفر آموزش ببیند که تاکنون ۳.۵ میلیون نفر آموزش دیده اند و قرار است تعداد افراد آموزش دیده در این طرح به بیست میلیون نفر برسد.

دبیر اجرایی جشنواره سفیران سلامت با تاکید بر اینکه در طرح سفیران سلامت آموزش ها بر مبنای تلفن هوشمند است، خاطرنشان کرد: شامس عنوان شبکه طلاع رسانی منطقه ای است که در هر منطقه ای فرد با توجه به مشکلات آن منطقه آموزش می بیند و فرد آموزش های خود را بر روی تلفن همراه دریافت می نماید که تاکنون برخی از کارمندها، سربازها و زنان خانه دار در این طرح آموزش دیده اند.

سرکندی با تاکید بر اینکه این شبکه نیاز به محتوا برای آموزش افراد دارد، گفت: برای تهیه محتوا قرار است سلسله جشنواره سفیران سلامت برگزار شود و پس از بررسی آثار ارسالی توسط هیئت داوران طرح های برگزیده می توانند در شبکه سفیران سلامت حضور داشته باشند.

وی گفت: در کنار حمایت معنوی به نفرات برگزیده جوایز ارزنده ای تا مبلغ ۳۵ میلیون تومان اهدا می شود.

وی با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فرودگاه پیام که قرار است قطب ICT کشور شود در این دوره از حامیان طرح سفیران سلامت هستند، گفت: ما در طرح سفیران سلامت به دنبال تغییر در سبک زندگی مردم هستیم که هر سال بخش خصوصی با حمایت دولت سعی در تولید محتوای فاخر دارد و به دنبال ایجاد فرهنگ خود مراقبتی در کشور هستیم.
سرکندی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال بسیار زیاد از جشنواره علاقه مندان می توانند آثار خود را تا ۲۵ خردادماه جاری برای دبیرخانه ارسال نمایند.
سرکندی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار جشنواره ملی سلامت تا ۲۵ خردادماه سال ۹۶ است، گفت: این جشنواره در بخش های نرم افزارهای موبایل سلامت، سایت های سلامت، تلویزیون های اینترنتی سلامت، بازی های رایانه ای سلامت، واقعیت افزوده سلامت (AR)‌، مارکت های سلامت، سیستم های تلفن گویای سلامت (IVR) سیستم های ارزشی افزوده سلامت (VAS)، گجت های سلامت، شبکه های اجتماعی سلامت، خبرگزاری های دیجیتال سلامت، پادکست های سلامت و شرکت های فعال در حوزه دیجیتال سلامت برگزار می شود.