به گزارش سایت itiran.com ، تویوتا پای مصنوعی رباتیک خود را معرفی کرده است. این پای رباتیک که برای کمک به افراد دارای معلولیت جسمی طراحی شده است، از اجزای مکانیکی-موتوری پیچیده‌ای تشکیل شده که از قسمت زانو به پایین افراد معلول را می‌پوشاند و به آن ها برای راه رفتن یاری می رساند. افراد معلول می‌توانند با پوشیدن این دستگاه و قرار گرفتن بر روی تردمیل‌های مخصوص که قادر به تحمل وزن آنها است، راه رفتن با این پای مصنوعی جدید را تمرین کنند. طبق گفته‌ی تویوتا، حدود یکصد دستگاه از این پای مصنوعی اواخر امسال در اختیار مراکز درمانی ژاپن قرار خواهد گرفت. هزینه اولیه استفاده از این دستگاه حدود یک میلیون ین ژاپن (۹ هزار دلار) و شهریه ماهانه استفاده از آن نیز ۳۵۰ هزار ین (۳۲۰۰ دلار) خواهد بود.
سایتو، معاون اجرایی مرکز درمانی دانشگاه  Fujita Healthژاپن اظهار کرد که این گجت برای استفاده ی افرادی ساخته شده است که عموما به دلیل سانحه، ضربه یا تصادف دچار صدمات شدید و یا معلولیت جزئی در پاهای خود شده‌اند. در واقع با توجه به تاریخچه معلولیت هایی که بر اثر تصادفات در کشور ژاپن به وقوع پیوستند، مطمئنا پای مصنوعی رباتیک شرکت تویوتا می‌تواند کمک شایانی به افرادی که از معلولیت رنج می برند، بکند. بیماران با استفاده از این پای رباتیک می‌توانند سلامتی خود را زودتر به دست بیاورند، چرا که سنسورهای استفاده شده در این دستگاه از توانایی، دقت و قدرت همراهی بیشتری نسبت به فیزیوتراپ‌های انسانی برخوردارند. این دستگاه به اندازه نیاز به فرد معلول کمک می‌کند زیرا کمک بیش از اندازه ممکن است باعث کند شدن مراحل بهبودی بیمار شود.
رئیس بخش تحقیقات شرکت تویوتا افزود که ربات WelWalk نشان‌دهنده این موضوع است که شرکت تویویتا علاوه بر علاقه به بخش سرگرمی، به علم پزشکی و سایر بخش ها نیست توجه نشان می دهد. تویوتا یک ربات دیگر با نام R2-D2  دارد که با نام “ربات پشتیبان انسان” شناخته شده است. این ربات با استفاده از بازوی مکانیکی خود می‌تواند به افراد سالخورده و ناتوان در بلند کردن اشیاء کمک کند.

مشاهده متن اصلی خبر در سایت ای تی ایران:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *